English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٠٣ مهر ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

روان سالم =زندگی با کیفیت

 

بهداشت روان یا سلامت روان به معنی سلامت هیجانی و روانشناختی است، به شکلی که فرد بتواند از تفکر و توانایی های خود استفاده کند، در جامعه عملکرد داشته باشد و نیازهای معمول زندگی روزمره را برآورده سازد.

پیشگیری از پیدایش بیماری های روانی و سالم کردن محیط روانی از نیازهای اولیه تامین بهداشت روانی محسوب می شود. فردی که می تواند به فشارهای معمول زندگی روزمره غلبه کند و یک زندگی مستقل داشته باشد را می توان به عنوان یک فرد دارای سلامت روان معرفی کرد.

«بهداشت روان» تنها به تشریح علت اختلال ها نمی پردازد، بلکه پیشگیری ناراحتی روانی به معنای وسیع آن با هدف جلوگیری از وقوع بیمارهای شدید روانی را نیز دنبال می کند.

در مکتب متعالی اسلام، آموزه هایی می یابیم که در رسیدن به این هدف می تواند بسیار مؤثر باشد، برای نمونه یاد و ذکر خدا فرد را از امیال و تکانش هایی که برای او استرس و فشار روانی ایجاد می کند، باز می دارد.

آموزه هایی چون صبر، رضا و توکل که سلامت روانی و آرامش فرد دیندار را تضمین می کنند.

مرکز آموزشی درمانی رازی ارومیه به عنوان تنها بیمارستان تخصصی روانپزشکی در استان ، به مناسبت هفته سلامت در نمایشگاه هفته سلامت مستقر می باشد(از 11 لغایت 15 اردیبهشت 1402) و آماده ارائه خدمات روانشناسی رایگان و کنترل فشار خون رایگان برای مراجعین به غرفه می باشد.


٠٩:٢٠ - 1402/02/16    /    شماره : ٥٢٦٢٩    /    تعداد نمایش : ٨٠خروج